Засідання творчої групи вихователів дошкільних навчальних закладів з організації життєдіяльності дітей раннього віку

2019-04-09

9 квітня 2019 року на базі ДНЗ № 1 «Зіронька» методистом районного методичного кабінету відділу освіти Яготинської райдержадміністрації Миненок О. В. було проведено засідання творчої групи вихователів дошкільних навчальних закладів з організації життєдіяльності дітей раннього віку на тему «Організація театралізованої діяльності з дітьми раннього віку за напрямком: до творчості через навчання»./Files/images/SAM_1215.JPG

Метою засідання було формувати вміння вихователів дітей раннього віку залучати вихованців до навчання через ігри-театралізації, розвивати свої креативні здібності у використанні різних видів театру на заняттях з дітьми раннього віку.

Роботу було розпочато з практичної частини. Педагоги ДНЗ №1 «Зіронька» показали, як можна використати різні види театру у роботі з найменшими дошкільнятами. Вихователь Косяченко В.В. провела заняття «Подорож у казкову країну», на якому малюки допомагали Курочці Рябі шукати загублене яєчко. Мандруючи казками «Курочка Ряба», «Вовк і семеро козенят», «Рукавичка», «Ріпка», діти мали змогу погратися казковими персонажами, що являли собою елементи різних видів театру (лялькового, настільного, пальчикового, театру-тупотушок). А потрапивши у казку «Колобок», малята допомагали казковим героям виконати доручення, щоб ті не з'їли Колобка: саджали Зайчику моркву та капусту (і разом з тим закріплювали кольори), заганяли Вовкові ягнят у кошару (та повторювали геометричні фігури коло, трикутник), виконували з Ведмедиком руханку, а Лисичці допомагали збирати полуниці (великі та маленькі). Вихованці Валентини Валеріївни були активними та емоційними, захоплено слухали персонажів лялькового театру, старанно виконували всі завдання.

Після перегляду учасники засідання взяли участь у обговоренні занять, відзначивши високу педагогічну майстерність вихователя, уміння імпровізувати, відчувати потреби дітей. Також педагоги звернули увагу на знання дітьми казок, організованість малюків, їх вміння виконувати різні завдання, узгоджувати слова та дії, що також свідчить про систематичну роботу вихователя.

У теоретичній частині засідання вихователь-методист ДНЗ №2 «Дюймовочка» Ситікова Н.О. зачитала доповідь «Формування креативності як базові якості особистості дітей раннього віку засобом театральної діяльності». Практичний психолог ДНЗ №1 «Зіронька» Коцюба Л.Д. провела тренінг для вихователів «Розвиток креативності, на якому вихователі опановували основи казкотерапії та удосконалювали акторські здібності» /Files/images/SAM_1209.JPG

Вихователь-методист цього ж закладу Хавтирко В. Г. показала майстер-клас «Театр за п'ять хвилин», де учасники вчилися виготовляти персонажів настільного театру з підручного матеріалу./Files/images/SAM_1213.JPG Миненок О. В. провела прес-реаліз новинок методичної літератури з проблеми виховання та розвитку дітей раннього віку та підвела підсумки засідання. Наприкінці засідання було прийнято методичні рекомендації:

1. Вихователям дітей раннього віку дошкільних навчальних закладів використовувати показ різних видів театрів, казок, залучаючи дітей до висловлювань, звуконаслідувань, показу окремих дій.

2. Знайомити дошкільнят з новими художніми творами за допомогою різних видів театрів, спонукати дітей висловлювати свої думки та показувати окремі дії.

3. Створювати умови для виникнення ігор за змістом відомих творів дитячої художньої літератури, розширювати словниковий запас, розвивати діалогічне мовлення ,інтонаційну виразність.

Кiлькiсть переглядiв: 124

Коментарi