• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Про здоровʼя треба дбати, Про здоровʼя треба знати

/Files/images/20.jpg

Старша медична сестра: Власенко Інна Броніславівна

Освіта: середня спеціальна

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст І категорії

Стаж роботи: 39 років

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

/Files/images/загруженное 4.jpg

Дошкільний заклад укомплектований медичним персоналом у відповідності до Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів.

В дитсадку працює старша медична сестра Власенко Інна Броніславівна, її навантаження становить 1,0 ст.

Медичне обслуговування дітей включає в себе проведення обов'язкових медичних оглядів, у тому числі медичних оглядів перед профілактичними щепленнями, які здійснюються згідно з календарем щеплень у встановленому МОЗ порядку медичним працівником дошкільного закладу або працівниками ЦРЛ після огляду лікаря-педіатра; надання невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі, організація заходів для госпіталізації (за наявності показань) та інформування про це батьків.

Обовязки старшої медичної сестри:

- щодня оглядає дітей, які відвідують дошкільний навчальний заклад;

- бере участь у лікарському огляді дітей;

- проводе антропометрію, термометрію, визначає гостроту зору;

- надає долікарняну допомогу у разі гострого захворювання або травм;

- здійснює забір матеріалу для лабораторних досліджень;

- проводить ізоляцію дітей, що захворіли, а також спостерігають за дітьми, які були в контакті з інфекційним хворим;

- організовує проведення поточної дезінфекції.

Дані про результати медичного обслуговування дітей фіксуються і зберігаються у порядку, встановленому МОЗ. Інформація про медичне обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі та його результати обов'язково доводяться у встановленому МОЗ порядку до педагогічного персоналу та батьків.

У дошкільному закладі застосовуються форми ведення медичної документації та звітності, встановлені МОЗ.

Постійно здійснюється медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму.

Систематично проводиться санітарно-просвітницька робота серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників закладу.

У дитсадку в наявності медичний кабінет, ізолятор, які оснащені лікарськими засобами і виробами медичного призначення для надання невідкладної медичної допомоги, а також медичним обладнанням, а саме: стіл письмовий, стільці, ширма, кушетка, шафи аптечна, ваги медичні, ростомір, бактерицидна лампа .

Старшою медичною сестрою ведеться вся обліково - звітна документація у порядку встановленому МОЗ України :

- медична карта дитини (ф.026/о)

- контрольна карта диспансерного нагляду(ф.030/о) - карта профілактичних щеплень (ф.064/о)

- журнал обліку профілактичних щеплень (ф.064/о)

-- журнал обліку інфекційних захворювань(ф.060/о)

- журнал обліку роботи з гігієнічного виховання(ф.038/о)

Використання нетрадиційних методів оздоровлення дітей

Оздоровлення дітей, які відвідують наш дошкільний заклад – одне з найголовніших завдань, яке ставиться перед медичними та педагогічними працівниками. З цією метою здійснюється комплекс різноманітних медико-педагогічних заходів, спрямованих на створення належних умов для організації повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей. В системі роботи дошкільного закладу використовуються як традиційні методи оздоровлення, так і нетрадиційні.

/Files/images/54.jpeg

Для дітей, які вперше приходять в дошкільний заклад, починаємо оздоровлюючі заходи з найпростіших та найдоступніших по своїй природі, поступово ускладнюючи, обов’язково враховуючи принципи системності та індивідуальності. Починаємо з вправ на дихання, підбираючи як традиційні, так і нетрадиційні. Вправи на дихання обов’язково включаються в комплекси ранкової гімнастики та гімнастики після денного сну, а також під час занять з фізкультури.

У старших групах під час пауз між заняттями проводимо гімнастику для очей, а з молодшими дітьми ця гімнастика організовується як розвага під час прогулянки. Вихователі пропонують дітям подивитись вдалину (на верхівки дерев – перевести погляд на власні руки, або, якщо це в приміщенні, - на точку на склі). Також діти роблять рухи очима: вліво, вправо, вгору, вниз, на кінчик носа, кругові рухи. Такі вправи зміцнюють м’язи очей, покращують зір. Очі відпочивають, знімається втома.

Також між заняттями часом виконується гімнастика для пальців, щоб пальчики дітей відпочивали. Для зацікавленості дітей особливо практикують це вихователі логопедичної групи з цією метою вони використовують різні лічилки, віршики.

Також включають до занять на свіжому повітрі лікування голосними – протяжне вимовляння (співання) дітьми голосних звуків. Дітям подобаються такі вправи і таким чином вони тренують голосові зв’язки. Також діти полюбляють ігри-медитації. Діти сідають в коло, заплющують очі і уявляють шум моря, спів птахів, шум вітру. Такі ігри заспокоюють нервову систему дітей.

Під час музичних занять, а також в паузах між заняттями, в групах діти оздоровлюються за допомогою музикотерапії. Малята прослуховують класичну музику перед заняттями з математики, розвитку мови. Це допомагає їм налаштуватись на роботу. Діти молодших груп слухають перед сном заспокійливу музику, колискові. Це допомагає їм швидше заснути. Під час розваг пропонують послухати ритмічну, танцювальну музику. Під неї дітям подобається танцювати, рухатись.

Широке застосування в нашому дитсадку набуло використання кисневих коктейлів. За допомогою коктейлів підвищується імунітет дітей, працездатність. Ми помітили благотворну дію кисневих коктейлів на дітей, які мають шлунково-кишкові захворювання.

Всі форми та методи оздоровлення, які застосовуються у нашому садку, викликають у дітей позитивні емоції, добре впливають на фізичний стан, покращують показники здоровя


Малюк застудився

Це й зрозуміло: гіповітаміноз, загальна слабкість, зниження імунітету... Маємо те, що маємо. Нежить не дає дихати, у горлі дере, а тіло трусить лихоманка... Що робити? З`ясувати причину і братися за лікування.

Причин, насправді, може бути дві: переохолодження (бо ж осіннє сонечко таке оманливе) і вірус (він завжди наготові). Або два в одному. Тобто, інколи, вірус може бути знищений лише, коли потрапить до організму, головне, щоб саме організмові вистачило сил з ним поборотися. А сил, як правило, у наших малюків не так вже й багато. Даються взнаки екологія, їхнє вперте небажання їсти корисні продукти, години перед комп'ютером та телевізором...

Ну, звичайно, діти завжди хворіють. Це факт. Зомлівати від нежиті чи болю в горлі не варто. Але... От якби малий не хворів так часто!

А що думають лікарі з цього приводу? Поговоримо і про це. А ще, про перші кроки в лікуванні, боротьбу з вірусами, запобігання ускладненням і профілактику. Ну, як же без неї.

Загальні питання застуди.

Вони є завжди. Взимку - багато, на початку весни... ще більше. Але у одних вони проходять швидко і навідуються нечасто, а у інших - регулярно переростають у довготривале вилежування вдома з усіма можливими проявами (спочатку ніс, потім горло, далі кашель, а інколи й такі серйозні ускладнення, як пневмонія). І справді, застуда сама по собі не страшна. Страшні ускладнення, які виникають, коли її не лікувати.

ГРЗ, ГРВІ, грип - із цих трьох діагнозів лікарі люблять ГРВІ. Тому що він найзагальніший. Зазвичай віруси, що викликають простудні захворювання різні, проте прояви у них настільки схожі, що нема сенсу з`ясовувати, який саме непроханий гість викликав проблеми. Бо лікування буде одне й теж.

Перші кроки

ГРВІ у дітей починається з високої температури. Так організм намагається знищити ворога, себто вірус. Збивати температуру не бажано. Це знають всі. Але дотримуватися цієї рекомендації мамам, мабуть, найважче. Тут варто керуватися принципом доцільності. Якщо малюк нормально почувається, легко переносить лихоманку, а стовпчик термометра не піднімається вище 38,5 - 39 градусів, то варто залишити його у спокої і не напихати жарознижувальними засобами. Їх безконтрольне вживання - це додатковий удар по здоров'ю і часта причина алергій у дітей.

Якщо ж у дитини бували судоми, вона квола, тяжко переносить температуру, то варто задуматися про зниження. Спочатку шляхом зниження температури в приміщенні до 18-20 °С.

І не кутайте малюка: шортики, шкарпетки, футболочка і тоненька безрукавка. Ось і все.

А коли температура зашкалює, то взагалі, можна роздягнути малюка і зробити обтирання прохолодною водою (34-35 °С). Тільки не холодною, бо це може призвести до судом. Особливо протріть ділянки під пахвами, у паху, під колінам, задню частину шиї - це допоможе швидше знизити температуру.

Непогано зарекомендували себе противірусні засоби інтерферон, лаферон, але тільки на початку захворювання. Коли вже починаються бактеріальні процеси «на місцях» - біль у горлі, кашель, вушні проблеми, тоді потрібно боротися з ними диференційовано.

Антибіотики призначають тоді, коли «просто» ГРВІ переростає у бронхіт, аденоїдит, синусит та інші ускладнення. І тільки лікарем. До речі, існує рослинний замінник антибіотиків типу «Умкалор».

А найголовніше: потрібно підтримувати весь організм, підсилювати його захист. Для цього потрібно багато теплого пиття, підвищена доза вітаміну С, часті провітрювання і позитивні емоції.

Програма «Антинежить!»

Текти з носика починає одразу. І це не дивно: бо саме він призначений природою форпостом на шляху вірусів. Слиз, рідина, епітеліальні клітини - це спосіб зупинити ворогів. Але коли продукти боротьби забивають проходи, віруси мають можливість розмножуватися у закритому середовищі і мігрувати далі в організм.

Тому позбуватися „заторів" потрібно обов'язково. Найкращий вибір - підсолена вода або фізрозчин. Розмішайте третину чайної ложки солі у половині склянки кип'яченої води. Заприскуйте розчин в носик шприцом або маленькою грушею щоразу, як тільки з'явиться потреба вимити слиз.

Щоправда, від набряку це мало допоможе. Але протинабрякові засоби дітям призначають з великою пересторогою! Що робити? З`ясувати.

Річ у тім, що тривале застосування (більше 3 днів), велика концентрація та часте вприскування препаратів типу галазолін, санорин, нафтізин має зворотний ефект - слизова оболонка починає набрякати, пересихати. І хвороба спускається нижче: у трахею, бронхи і легені. Таким чином, лікування лише... посилює хворобу.

Звичайно ж, фармацевти розуміють проблему з протинабряковими засобами і розробляють ліки нового покоління. Які у меншій концентрації мають більш пролонговану дію. А крім цього, додають природні зволожувальні компоненти, котрі покликані ліквідувати спровоковану ними ж сухість. Обов'язково поговоріть на цю тему з лікарем. І ніколи не перебільшуйте дозування ліків, не використовуйте довше, ніж треба.

Допомагайте носику природними засобами: буряковий та морквяний соки, засоби на основі ефірних олійок (якщо нема алергії).

Коли болить горло

Біль у горлі - теж одна з перших ознак того, що вірус уже пробрався в організм. І вчасні дії можуть зупинити проблеми в горлі на початковій стадії.

Теплі напої: молоко з медом і маслом, чай з шипшини. Полоскання настоянкою нагідок, ромашки. Добре діє мед (якщо для вашого малюка він не алерген). Але його потрібно розсмоктувати: тримати в роті максимально довго. І хвилин 20-40 потому нічого не пити.

Крім того, на цьому етапі потрібно уникати будь-якого подразнення слизової, зволожувати і змащувати її. Тому ніяких гарячих напоїв, сольових, оцтових розчинів. Їхній час настане пізніше, якщо на мигдалинах з'явиться наліт і його потрібно буде вимивати. Після цього краще діятимуть лікарські засоби. Інколи (при гнійних тонзилітах) знадобляться антибіотики.

Коли все ж таки кашель

Якщо кашель вологий, не частий, продуктивний (мокротиння відходить), то нічого особливого робити не треба. Ну, молоко з боржомі і медом, звичайно, нікому не завадить. Особливо, коли це «гаряче морозиво» до вподоби малюку.

Біль, печіння і охриплість добре знімають парові содові інгаляції. Можна також попарити ніжки водою з содою або гірчичним порошком.

Для полегшення відкашлювання можна вживати трав'яні сиропи (солодка, подорожник). І обов'язково регулярно викликайте лікаря, щоб він слухав дитину. Це дасть змогу відкоригувати лікування, коли буде найменша потреба.

Профілактика - у способі життя

Щоби запобігти частим застудам (більше 6-8 разів на рік), важливо зміцнювати імунітет дитини.

1. Правильне харчування. У першу чергу - раціональне і різноманітне. Нехай малюк і не їсть багато, проте в його раціоні повинні бути білки, жири і вуглеводи. Овочі і фрукти (частково у вигляді соків), молочні продукти, м'ясо і риба.

2. Режим дня: мінімум вісім-дев`ять годин сну, прогулянки - протягом двох годин на добу; фізичні навантаження.

3. Послаблення стресів. Менше сварок, більше спокійних розмов. Дитина має розуміти, що батьки завжди на його боці. Не варто забувати про психосоматичні причини частих хвороб.

4. Загартовування. Не варто одразу переходити до екстремальних дій. Обливатися льодяною водою не обов'язково. Достатньо не перекутувати дитину від народження. І не лякатися пробіжок босоніж чи прохолодних напоїв.

5. Вітамінні комплекси і бар'єрні противірусні препарати (типу оксолінової мазі) допоможуть захистити малюка у найбільш проблемні часи.

Кiлькiсть переглядiв: 484

Коментарi